Granulu un malkas apkure

Augsta siltuma efektivitāte un ērta lietošana

Mūsdienīgas tehnoloģijas ļauj koksni sadedzināt ar augstu efektivitāti, līdz pat 97%. Granulas ir birstošs kurināmais kuru padevi var viegli automatizēt, tāpēc varam uzstādīt tvertnes ar lieliem izmēriem, kas var nodrošināt siltumu pat vairākas nedēļas bez papildināšanas. Augstā efektivitāte tiek panākta degli precīzi ieregulējot, kā arī uzstādot paretinājuma kontroli, lambda zondi (skābekļa satura dūmgāzēs noteicējs) kā arī degļa automātisko tīrīšanu. Pie pareizi noregulēta degļa, no vienas tonnas granulām pāri paliek tikai pieci kilogrami pelnu.

Zemas izmaksas

Granulu apkures izmaksas ir zemākās automatizētai apkurei, divas reizes lētāk nekā dabas gāzes apkure, trīsas reizes lētāk nekā šķidrā kurināmā apkure un 4,7 reizes lētāk nekā elektroapkure.

Videi draudzīgs kurināmais

Atšķirībā no naftas un gāzes, granulu sadegšanas produkti ir CO2 neitrāli, par granulu izejvielu tiek izmantota koksne, kas ir tīrs un dabīgs izejmateriāls. Vienmēr būs pieprasījums pēc koka izstrādājumiem, līdz ar to vienmēr būs izejvielas granulu ražošanai. Tās tiek ražotas Latvijā pietiekamā daudzumā, lai nosegtu visu pieprasījumu.